Pravá Itálie na Smíchově Wine Food Market

Autor: Marta Jiroudková <marta.jiroudkova(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Zdroj: E15, Vydáno dne: 01. 09. 2010Forza Italia - tak se dá nazvat nájezd italské gastronomie na český trh po roce 1990. Italská trikolora se prosadila nejen ve velkých městech, ale dobyla venkov. Na pultech řetězců se objevily desítky produktů, bez kterých se tato kuchyně neobejde.
To je určitě pozitivní, ale množství jak v restauračních provozech, tak i v nabídce surovin v mnoha případech pokulhává za kvalitou. Mnozí si bohužel navykli konzumovat pizzy s podivnou náplní a kupovat výrobky, které by rodilý Ital asi doma nikdy nepoužil. Autentickou kvalitu nabízejí jen některé restaurace, suroviny pak hrstka malých specializovaných prodejen.
Všechny milovníky italské"cucciny" proto určitě potěší prodejna, kterou otevřel Wine Food Market na Smíchově. Zde je možné zakoupit italské lahůdky, které byly až dosud dostupné jen vybraným restauracím a hotelům.
Jedná se především o neprůmyslově vyráběné produkty převážně od malých rodinných firem. Čerstvost produktů je zajištěna přímým dovozem od italských výrobců.
V rámci prodejny je umístěn i bar, kde se podávají pravé italské snídaně s cappuccinem a croissantem či lehké obědy ve formě italského panina, neboli teplé bagety, kombinované s nabídkou sýrů a salámů. Nechybí zde ani výběr dortů, samozřejmostí je degustace řady vín.
"Naším cílem je především nabídnout kvalitní produkty za přijatelnou cenu v příjemné usměvavé atmosféře. Je to opak studeného a bezduchého supermarketu. Náš personál vám dokáže odborně pomoci s výběrem potravin či vín a umí vám doporučit i vhodnou kombinaci surovin," říká majitel firmy Jiří Jelínek.
Prodejna Wine Food Market je první z plánovaného komplexu prodejních míst, které budou v rekonstruovaném objektu bývalé radlické mlékárny postupně otevřeny. Do konce roku by zde měly zahájit provoz tržnice s nabídkou čerstvých ryb, čerstvé zeleniny a specializované řeznictví. V budoucnu se počítá s otevřením pekárny a prodeje sezonních českých farmářských produktů. Prodejnu najdete na Strakonické 1.