Speciální nabídka představení SMÍCHOFF/ON ve Švandově divadle

Autor: Marta Jiroudková <marta.jiroudkova(at)centrum.cz>, Téma: Informace, Zdroj: Švandovo divadlo, Vydáno dne: 10. 11. 2011Švandovo divadlo slaví 130 let. 130 na Smíchově, na levém břehu, mimo centrum. Ve čtvrti u Anděla, u jejíhož vzniku prý stáli zlí duchové. Divadlo a lidé kolem něj. Smíchov a jeho lidé. Pravdivé příběhy promíchané s fiktivními možnostmi. Defilé úspěchů a proher jednoho divadla a jeho hereckého souboru, jeho hvězd i "služebníků jeviště".  Setkání a rozchody ve třech staletích. Kabaretní křižovatky a zastavení se − opona jde nahoru, herci na scénu! Na druhém břehu chytáme druhý dech...  S živým hudebním doprovodem − pětičlenný orchestr na jevišti! Pozvěte známé, babičky, dědečky, rodiče či náctileté děti a prožijte s nimi večer s hudebním kabaretem o Švandově divadle! 
 
Pokud při nákupu vstupenek na toto představení uvedete heslo:  "sto třicet", získáváte vstupenky za cenu 130 Kč. Nabídka platí na termíny 12.11 a 22.11.

Hrají:
Tomáš PavelkaMarek PospíchalApolena VeldováPatrik Děrgel, Kristýna Frejová, Zuzana Onufráková, Martina Krátká, Petra Hřebíčková, Jaroslav Šmíd, Filip Čapka, Miroslav Hruška a Robert Jašków
 Režie: Natália Deáková

Vybrali jsme z recenzí:
Ve více než tříhodinovém kabaretu nelze udržet pozornost neustále, ale rozhodně se nenudíte. Záleží jen na vás, zda se vaše sympatie přikloní k heroině, která je stále šik, ale zároveň až příliš patetická (Kristýna Frejová mj. jako Eliška Pešková či Jiřina Štěpničková), snaživé komindě Zuzany Onufrákové, líbezné, lehce hysterické potvůrce Petry Hřebíčkové, či zakřiknuté nadané elévce Martiny Krátké. Z mužské šatny přichází starý bard Miroslava Hrušky se stále načesanou patkou a hořkou skepsí v hlase, komik od přirozenosti Jaroslava Šmída, razantní a sebezhlíživý milovník Filipa Čapky, natěšený elév Patrika Děrgela, který s nevinným úsměvem páchá ve jménu své kariéry nejrůznější křiváctví či věčný outsider, nebezpečný malvoliovský stín Roberta Jaškowa, umělecky neúspěšný bez ohledu na režim.
                                                                       130. výročí Švandova divadla − jako kabaret
 (Jana Soprová, Česká rozhlas 3 Vltava − Mozaika, 18. 10. 2011)