Klub přátel starého Smíchova
Dnešní datum: 25. 06. 2018   


Anketa
Kterou z níže uvedených památek Prahy 5 považujete za nejohroženější?

Malostranský hřbitov (36202 hl.)
 
Usedlost Cibulka včetně přilehlého parku (32015 hl.)
 
Kaple sv. Trojice (U Nesypky) (31075 hl.)
 
Kaple Panny Marie Bolestné (Barr. most) (31124 hl.)
 
Terasy Barrandov (31646 hl.)
 
Lihovar Zlíchov (31348 hl.)
 
Usedlost Skalka (2822 hl.)
 
Usedlost Turbová (2576 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 198808

* Smíchov a Dejvice opět propojí přímý autobus, pojede až do Butovic

Vydáno dne 08. 09. 2014 (1602 přečtení)Prahu 5 a Prahu 6 opět propojí přímá autobusová linka. Spojení obou městských částí zajistí nově linka 143, jejíž vybrané spoje budou ze Strahova prodlouženy přes Klamovku a dále do Nových Butovic. Změny začnou platit 15. září. Další změnou bude zkrácení linky 176 do trasy Karlovo náměstí - Stadion Strahov. Ke změně dochází v termínu spojeném s blížícím se začátkem semestru na vysokých školách. Tyto linky slouží především studentům strahovských kolejí. полотенце купить

"Na ryze studentské autobusové lince 143 začnou jezdit místo kloubových standardní autobusy a pojedou ve velmi krátkém intervalu. Ráno pojede linka 143 v úseku Stadion Strahov - Dejvická v intervalu dvě až čtyři minuty, odpoledne se interval prodlouží na tři až šest minut.," uvedl mluvčí organizace Ropid Ondřej Kubala.

V úseku Stadion Strahov - Nové Butovice pak nová linka 143 pojede stejně často jako dosavadní 176. Na kompromisním řešení se dohodly radnice Prahy 5 a Prahy 6. "Praha 5 i 6 požadovaly řadu měsíců přímé autobusové spojení přes Strahov, teď jsme došli k jeho kompromisní a závěrečné podobě. Zároveň to přinese odbourání strahovského přestupu pro cestující, kteří jedou z Prahy 6 na Klamovku, do Jinonic nebo Butovic," uvedl pražský radní pro dopravu Jiří Pařízek.

S převedením linky 143 do krátkých autobusů Butovic čekal Ropid kvůli dokončení stavebních prací v oblasti Prašného mostu.
"Až teď, když začaly jezdit autobusy u Prašného mostu po tramvajových kolejích, neposkakují tu v koloně aut a nezpožďují se, můžeme prodloužit 143 dál na Prahu 5," dodal šéf Ropidu Pavel Procházka.

"Pokud bychom ji v této podobě spustili před půl rokem, způsobilo by to spíš víc škody než užitku - autobusy by jezdily na Klamovce a v Jinonicích velmi nepravidelně a nedalo by se na jejich jízdní řády spolehnout," dodal.

Přímé spojení mezi Smíchovem a Dejvicemi bylo omezeno před dvěma lety, kdy byla zrušena přímá autobusová linka 217 z Anděla do Dejvic. Obnovy tohoto spoje v původním rozsahu se ale cestující nedočkají.

"Přímé povrchové spojení Anděla a Dejvické bude i nadále zajišťovat tramvajová linka číslo 20," dodal mluvčí organizace.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: 5+2

E-mail servis
Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Malostranský hřbitov
Malostranský hřbitov

Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum Prahy

PIS
Pražská informační služba

Partner webu

Partner webu Česká spořitelna a.s.
Partner webu PRAHA

Partner webu Národní muzeum

Partner webu Městská část Praha 5


TOPlist

Copyright© Klub přátel starého Smíchova 2006 - 2016 / Webmaster Tomáš Křivánek / Redakční systém: phpRS