Klub přátel starého Smíchova
Dnešní datum: 25. 06. 2018   


Anketa
Kterou z níže uvedených památek Prahy 5 považujete za nejohroženější?

Malostranský hřbitov (36202 hl.)
 
Usedlost Cibulka včetně přilehlého parku (32015 hl.)
 
Kaple sv. Trojice (U Nesypky) (31075 hl.)
 
Kaple Panny Marie Bolestné (Barr. most) (31124 hl.)
 
Terasy Barrandov (31646 hl.)
 
Lihovar Zlíchov (31348 hl.)
 
Usedlost Skalka (2822 hl.)
 
Usedlost Turbová (2576 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 198808

* Jedním z cílů výstavy Wail of Silence je pomoc Ukrajině

Vydáno dne 08. 09. 2014 (1616 přečtení)Nový kulturní prostor Radlická 125 v Praze 5 ožije od 11. do 26. září jedinečnou výstavou obrazů Wail of Silence (Výkřik ticha). Šestka talentovaných mladých českých umělců na ní představí své malby, které vás rozhodně nenechají v klidu. Expozice vyvrcholí dražbou obrazů v Letohrádku Kinských. "Radoslav Bigoš, Pavel Holas, Eliška Jakubíčková, Sofie Švejdová a Pavel Vašíček jsou výtvarníci, kteří nejlépe reprezentují to, co jsme si zvykli nazývat nefigurativním uměním, s tím, že na výstavě je tato poloha v mnohých případech až abstraktní a silně expresivní. Každý z nich má svůj osobitý přístup a malířský výraz a je tedy pro návštěvníky více než zajímavé shlédnout tuto konfrontaci v rámci jedné výstavní expozice,” řekl o výstavě kurátor a zároveň i jeden z vystavujících Michal Ožibko. одеяло купить киев недорого

Poslední den výstavy se díla přesunou do Letohrádku Kinských (Kinského zahrada 98, Praha 5), kde se ještě tentýž večer budou dražit. "Aukci pořádáme proto, že chceme podpořit mladé umělce. Koupit si krásný obraz nadějného malíře, a tím ho povzbudit k další práci, totiž už zase patří k dobrému vkusu. Naším cílem je rovněž pomoct lidem na Ukrajině, kde zuří válka. Nový majitel vydraženého uměleckého díla má možnost nad rámec ceny díla přispět libovolnou částku, která bude připsána na účet charitativní organizace Člověk v tísni, jež nám sbírku na pomoc Ukrajině pomáhá organizovat," vysvětlil Roman Sedlák, zastupitel Prahy 5 a ředitel Wail of Silence.

Výstava, která se koná pod záštitou Marie Ulrichové-Hakenové, místostarostky pro kulturu v Praze 5, je přístupná zdarma.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: novinky.cz

E-mail servis
Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Malostranský hřbitov
Malostranský hřbitov

Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum Prahy

PIS
Pražská informační služba

Partner webu

Partner webu Česká spořitelna a.s.
Partner webu PRAHA

Partner webu Národní muzeum

Partner webu Městská část Praha 5


TOPlist

Copyright© Klub přátel starého Smíchova 2006 - 2016 / Webmaster Tomáš Křivánek / Redakční systém: phpRS