Klub přátel starého Smíchova
Dnešní datum: 25. 06. 2018   


Anketa
Kterou z níže uvedených památek Prahy 5 považujete za nejohroženější?

Malostranský hřbitov (36202 hl.)
 
Usedlost Cibulka včetně přilehlého parku (32015 hl.)
 
Kaple sv. Trojice (U Nesypky) (31075 hl.)
 
Kaple Panny Marie Bolestné (Barr. most) (31124 hl.)
 
Terasy Barrandov (31646 hl.)
 
Lihovar Zlíchov (31348 hl.)
 
Usedlost Skalka (2822 hl.)
 
Usedlost Turbová (2576 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 198808

* Představení Policejní prezident aneb inspektor Smith zasahuje

Vydáno dne 18. 09. 2014 (1430 přečtení)Máte rádi tajemné příběhy s detektivní zápletkou, plné chytrého – situačního i slovního – humoru, rozpustilých písniček i vážných šansonů? Zajímá Vás, kam až se může při své Freudem a spiritismem ovlivněné praxi propracovat rozvedená psychoanalytička, která pečuje o tzv. celebrity? Kladete si občas otázku, proč právě tito „pacienti“ tak výrazně ovlivňují naše osudy? A také máte někdy pocit, že mnohé normy, jimiž se v životě řídíme, nejsou úplně „normální“? Dáváte přesto – nejenom na divadle – přednost šťastným koncům?
Pokud ano, srdečně zveme na představení Policejní prezident aneb inspektor Smith zasahuje. Jedná se o hudební crazy komedii ze současnosti, děj se odehrává na policejní služebně, na „staroslavném“ Vyšehradě a v psychoanalytické ordinaci. Poetika inscenace nezapře inspiraci anglickými a francouzskými komediemi, přesto jde o ryze českou hru, o muzikál po česku. Česká národní povaha, i když se také objeví v „anglickém balení“, jistě má svá specifika.   покрывала на кровать фото
V roli vysloužilého politika a ještě vysloužilejšího vědce se představí Jan Rosák, jeho bývalou manželku a osobitou psycholožku hraje Kateřina Březinová, naivní, i když ne tak zcela, studentkou psychologie se po dobu představení stane Martina Balážová a vyšinutým, schizofrenií trpícím českým policistou Jan Bartoška, který zásluhou své nemoci vystoupí v dvojroli. Geniálního anglického inspektora českého původu ztvárňuje František Kreuzmann.
Scénář a texty písní napsal Jan Kosek, hudbu složil a přímo na jevišti hraje Jakub Pospíšil, režie se ujal František Kreuzmann. Jan Kosek je autorem řady knih a divadelních her, Jakub Pospíšil zkomponoval hudbu k desítkám inscenací a písní a František Kreuzmann, kromě toho, že se jako herec objevuje v divadle, ve filmu a na televizní obrazovce, se v posledních letech stále výrazněji profiluje jako autor a režisér, např. inscenacemi Martin Eden a Jana Eyrová.  Scénograficky a kostýmově inscenaci dotvořil Samuel Pospíšil ve spolupráci na výpravě s Petrem Míkou.
Vznik inscenace byl podpořen grantovým příspěvkem MČ Praha 5 a Nadací Život Umělce. Pro MČ Prahy 5 hrajeme představení Policejní prezident aneb inspektor Smith zasahuje v pondělí 22.9.2014 od 19:30 v Meetfactory (Ke Sklárně 3213/15). Občané MČ Prahy 5 mají vstupné za 100,- Kč. Vstupenky si zakoupíte na místě, nutná rezervace se jménem a počtem vstupenek mailem na rezervace@artway.cz nebo na tel. 775 488 998.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: artway.cz

E-mail servis
Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Malostranský hřbitov
Malostranský hřbitov

Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum Prahy

PIS
Pražská informační služba

Partner webu

Partner webu Česká spořitelna a.s.
Partner webu PRAHA

Partner webu Národní muzeum

Partner webu Městská část Praha 5


TOPlist

Copyright© Klub přátel starého Smíchova 2006 - 2016 / Webmaster Tomáš Křivánek / Redakční systém: phpRS