Klub přátel starého Smíchova
Dnešní datum: 15. 07. 2024   


Anketa
Kterou z níže uvedených památek Prahy 5 považujete za nejohroženější?

Malostranský hřbitov (36202 hl.)
 
Usedlost Cibulka včetně přilehlého parku (32015 hl.)
 
Kaple sv. Trojice (U Nesypky) (31075 hl.)
 
Kaple Panny Marie Bolestné (Barr. most) (31124 hl.)
 
Terasy Barrandov (31646 hl.)
 
Lihovar Zlíchov (31348 hl.)
 
Usedlost Skalka (2822 hl.)
 
Usedlost Turbová (2576 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 198808

Počet zobrazených článků: 8 (z celkem 8 nalezených)


Galerie Futura
(Marta Jiroudková, Kultura, 19.03.2007)
Soukromá galerie Futura už několik let prakticky supluje činnost veřejných výstavních institucí. Zatímco ve Veletržním paláci vystavuje „generál“ zkostnatělé umění svých věrných (a pokud jde o mladé umění, nakupuje především práce svých vlastních studentů), vstupuje smíchovská Futura neúnavně do nejistých vod současného umění se snahou objevovat nové přístupy a současně mapovat šíři místního i světového uměleckého diskurzu.

Poetická kavárna Obratník
(Marta Jiroudková, Kultura, 08.02.2007)

 Poetická kavárna Obratník je poetické místo v samém středu Smíchova s jediným specializovaným knihkupectvím nabízejícím poezii v ČR. Též se zde uskutečují autorské pořady.


Klub Klamovka (DDM hl. m. Prahy)
(Marta Jiroudková, Kultura, 08.02.2007)
Klub Klamovka provozuje hudební a divadelní klub pro mládež ( vystoupení hudebních kapel a divadelních souborů, literární a filmové večery, zápasy v divadelních improvizacích, hosté z řad inspirativních umělců a výstavy fotografií a obrazů) a pravidelné zájmové kroužky (dramatické, hudební – hra na kytaru, flétnu a africké djembe, taneční, výtvarnou aj. Organizuje též víkendové programy a aktivity pro rodiče s dětmi.

Kulturní klub Poštovka
(Marta Jiroudková, Kultura, 08.02.2007)

Kulturní klub Poštovka je příšpěvkovou organizací MČ Praha 5. Ve své činnosti se zaměřuje zejména na vzdělávání. Pořádá hudební, výtvarné a pohybové kurzy, které týdně navštěvuje 300 dětí a dospělých. Svoje zkoušku zde realizují hudební soubory, setkávají se zde senioři. KK umožňuje zájemcům pronájem prostor. Více o jeho činnosti se dozvíte zde.


Divadlo Nazdárek
(Marta Jiroudková, Kultura, 08.02.2007)
Významnou a tradiční součástí TJ Sokol I. Smíchov je Divadélko „Nazdárek“, pravidelná představení se konají vždy 1 x v měsíci v neděli odpoledne pro děti.Tělocvičná jednota Sokol I. Smíchov je jednota s dlouholetou tradicí – založená v roce 1868. Prostory na cvičení jsou nejen v budově sokolovny na Plzeňské ulici, ale i na velmi atraktivním místě na kopci Mrázovka, kde se nachází letní cvičiště TJ SIS. корпоративные подарки

Divadlo Orfeus - sekce Krytové divadlo
(Marta Jiroudková, Kultura, 08.02.2007)
Divadlo situované v CO krytu hraje se od září do června vždy ve středu a v pátek od 19,00 hod. Místa je předem nutno objednat, neboť se do prostor vejde maximálně 50 osob. Vstupné je dobrovolné. Divadelní kavárna je otevřena již od 18,00 hod. Provozovatelem je Občanské sdružení pro podporu činnosti divadla Orfeus, nezávislým principálem je Radim Vašinka. Více zde.

Švandovo divadlo na Smíchově
(Marta Jiroudková, Kultura, 24.01.2007)

Švandovo divadlo na Smíchově bylo slavnostně otevřeno 1. října 1881 Pavlem Švandou ze Semčic st., ředitelem jedné z nejvýznamnějších kočovných společností 19. století. Název i podoba kamenného divadla na Kinského třídě (dnešní Štefánikova ulice) se během jeho téměř stotřicetileté existence neustále měnily.


E-mail servis
Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Malostranský hřbitov
Malostranský hřbitov

Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum Prahy

PIS
Pražská informační služba

Partner webu

Partner webu Česká spořitelna a.s.
Partner webu PRAHA

Partner webu Národní muzeum

Partner webu Městská část Praha 5


TOPlist

eşya depolama
Copyright© Klub přátel starého Smíchova 2006 - 2016 / Webmaster Tomáš Křivánek / Redakční systém: phpRS