Klub přátel starého Smíchova
Dnešní datum: 10. 06. 2023   


Anketa
Kterou z níže uvedených památek Prahy 5 považujete za nejohroženější?

Malostranský hřbitov (36202 hl.)
 
Usedlost Cibulka včetně přilehlého parku (32015 hl.)
 
Kaple sv. Trojice (U Nesypky) (31075 hl.)
 
Kaple Panny Marie Bolestné (Barr. most) (31124 hl.)
 
Terasy Barrandov (31646 hl.)
 
Lihovar Zlíchov (31348 hl.)
 
Usedlost Skalka (2822 hl.)
 
Usedlost Turbová (2576 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 198808

* Pravá Itálie na Smíchově Wine Food Market

Vydáno dne 01. 09. 2010 (2812 přečtení)Forza Italia - tak se dá nazvat nájezd italské gastronomie na český trh po roce 1990. Italská trikolora se prosadila nejen ve velkých městech, ale dobyla venkov. Na pultech řetězců se objevily desítky produktů, bez kterých se tato kuchyně neobejde.
To je určitě pozitivní, ale množství jak v restauračních provozech, tak i v nabídce surovin v mnoha případech pokulhává za kvalitou. Mnozí si bohužel navykli konzumovat pizzy s podivnou náplní a kupovat výrobky, které by rodilý Ital asi doma nikdy nepoužil. Autentickou kvalitu nabízejí jen některé restaurace, suroviny pak hrstka malých specializovaných prodejen.
Všechny milovníky italské"cucciny" proto určitě potěší prodejna, kterou otevřel Wine Food Market na Smíchově. Zde je možné zakoupit italské lahůdky, které byly až dosud dostupné jen vybraným restauracím a hotelům.
Jedná se především o neprůmyslově vyráběné produkty převážně od malých rodinných firem. Čerstvost produktů je zajištěna přímým dovozem od italských výrobců.
V rámci prodejny je umístěn i bar, kde se podávají pravé italské snídaně s cappuccinem a croissantem či lehké obědy ve formě italského panina, neboli teplé bagety, kombinované s nabídkou sýrů a salámů. Nechybí zde ani výběr dortů, samozřejmostí je degustace řady vín.
"Naším cílem je především nabídnout kvalitní produkty za přijatelnou cenu v příjemné usměvavé atmosféře. Je to opak studeného a bezduchého supermarketu. Náš personál vám dokáže odborně pomoci s výběrem potravin či vín a umí vám doporučit i vhodnou kombinaci surovin," říká majitel firmy Jiří Jelínek.
Prodejna Wine Food Market je první z plánovaného komplexu prodejních míst, které budou v rekonstruovaném objektu bývalé radlické mlékárny postupně otevřeny. Do konce roku by zde měly zahájit provoz tržnice s nabídkou čerstvých ryb, čerstvé zeleniny a specializované řeznictví. V budoucnu se počítá s otevřením pekárny a prodeje sezonních českých farmářských produktů. Prodejnu najdete na Strakonické 1.

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: E15

E-mail servis
Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Malostranský hřbitov
Malostranský hřbitov

Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum Prahy

PIS
Pražská informační služba

Partner webu

Partner webu Česká spořitelna a.s.
Partner webu PRAHA

Partner webu Národní muzeum

Partner webu Městská část Praha 5


TOPlist

eşya depolama
Copyright© Klub přátel starého Smíchova 2006 - 2016 / Webmaster Tomáš Křivánek / Redakční systém: phpRS