Klub přátel starého Smíchova
Dnešní datum: 18. 06. 2024   


Anketa
Kterou z níže uvedených památek Prahy 5 považujete za nejohroženější?

Malostranský hřbitov (36202 hl.)
 
Usedlost Cibulka včetně přilehlého parku (32015 hl.)
 
Kaple sv. Trojice (U Nesypky) (31075 hl.)
 
Kaple Panny Marie Bolestné (Barr. most) (31124 hl.)
 
Terasy Barrandov (31646 hl.)
 
Lihovar Zlíchov (31348 hl.)
 
Usedlost Skalka (2822 hl.)
 
Usedlost Turbová (2576 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 198808

* Smíchov si připomene výročí spisovatele Jakuba Arbesa

Vydáno dne 17. 06. 2014 (2961 přečtení)V letošním roce si připomínáme 100 let od úmrtí významného českého spisovatele a smíchovského patriota Jakuba Arbesa. Při této příležitosti připravilo Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova ve spolupráci se smíchovskou pobočkou Městské knihovny v Praze a městskou částí Praha 5 sérii akcí s názvem Slavnosti Jakuba Arbesa. V týdnu od 16. do 20. června vždy od 17.30 hod. budou v knihovně na Nám. 14. října 15 probíhat přednášky předních literárních historiků. ив роше заказ
V pondělí Michal Charypar z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR přiblíží cenzuru 60. let 19. století a práci tiskových soudů včetně podrobností o zatčení a věznění Jakuba Arbesa, v úterý Adam Krupička z Památníku národního písemnictví představí literární útvar Romaneto, ve čtvrtek literární historička Věra Kubová seznámí zájemce s temnými zákoutími duše Jakuba Arbesa a v pátek Richard Změlík z Univerzity Palackého v Olomouci zasadí Arbesovo dílo do reálií tehdejší Prahy. ив роше каталог
Vyvrcholením slavností bude kulturní odpoledne v parku Portheimka v sobotu 21. června. Slavnost započne ve 13 hodin. Na pódiu vystoupí Švandovo divadlo s autorskou hrou, improvizační divadlo z Klubu Klamovka (DDM hl. m. Prahy) a Seniorský taneční soubor Marietta z KC Prádelna. V Galerii Portheimka pak budou ve 14,30 h vyhlášeni vítězové literární a výtvarné soutěže s Arbesovskou tématikou a zároveň bude pokřtěn i sborník těchto prací. Pro děti jsou připravené výtvarné workshopy.
Jako doprovodný program se od 14,00 h uskuteční komentovaná prohlídka Malostranského hřbitova. Od 21,30 h se zde také uskuteční tajemné čtení z Arbesových děl.
Záštitu nad akcí převzala zástupkyně starosty PhDr. Marie Ulrichová-Hakenová. Podrobný program naleznete na www.arbesjakub.cz a www.malostranskyhrbitov.cz.
 

Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Sdružení pro záchranu Malostranského hřbitova

E-mail servis
Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

Malostranský hřbitov
Malostranský hřbitov

Muzeum hl. m. Prahy
Muzeum Prahy

PIS
Pražská informační služba

Partner webu

Partner webu Česká spořitelna a.s.
Partner webu PRAHA

Partner webu Národní muzeum

Partner webu Městská část Praha 5


TOPlist

eşya depolama
Copyright© Klub přátel starého Smíchova 2006 - 2016 / Webmaster Tomáš Křivánek / Redakční systém: phpRS